مشاهده خبر

چهار شنبه 24 اسفند 1401

افتتاح «استودیو صبا» شبکه یک با حضور معاون سیمای رسانه ملی

آیین افتتاحیه «استودیو صبا» شبکه یک با حضور معاون سیما برگزار شد.

5

به گزارش روابط عمومی شبکه یک سیما، صبح امروز چهارشنبه 24 اسفندماه با حضور محسن برمهانی معاون سیمای رسانه ملی، میثم مرادی بیناباج مدیر شبکه یک، فرشید بهجت‌محمدی قائم مقام معاونت توسعه و فناوری رسانه ملی، جواد اسناوندی مدیرتولید و فنی شبکه یک و جمعی دیگر از مدیران شبکه یک، استودیو صبا این شبکه با پخش HD افتتاح شد.

این استودیو که پیش از این سالیان متمادی با پخش SD فعالیت داشته و برنامه های بسیار با قدمت سازمان نظیر «صبح بخیر ایران» در این استودیو روی آنتن می رفت، مدتی در دست بازسازی و تبدیل به شرایط پخش HD بوده است و اکنون با تلاش شبانه روزی همکاران تولید وفنی و معاونت سیما به مرحله بهره برداری رسیده است.

در ابتدای آیین افتتاحیه این استودیو، محسن برمهانی معاون سیما ضمن تشکر و قدردانی از همه دست اندرکاران این پروژه، درخواست کرد که برای افتتاح و راه اندازی این استودیو از حضور همکاران پرتلاش بهره گرفته شود و مهندس زرین، مهندس صالحی و مهندس جعفری از تلاشگران راه اندازی استودیو پخش HD، این استودیو را افتتاح کردند.

در این مراسم مرادی بیناباج مدیر شبکه یک سیما صحبت های خود را با دعای تحویل سال آغاز کرد و ضمن تشکر از زحمات همکاران در جهت راه اندازی این استودیو، گفت: ما از این استودیو و این فضا خاطرات بسیار داریم و یکی از دغدغه های شبکه، HD شدن این استودیو بود که با عزم مدیریت تولید وفنی شبکه یک، اینجا را به مدار تولید و برنامه سازی مجدد برگرداندیم.

مرادی بیناباج در ادامه افزود: توسعه و تکمیل استودیوی تپه صبا را اسناوندی از ابتدای حضور بنده در شبکه مطرح کردند و ما هم همراهی کردیم؛ ایشان همت گماردند و تلاش کردند و صد البته همراهی و کمک همکاران معاونت فنی سازمان مدیریت سابق و کنونی این معاونت جناب شریفی و همکاران شان در بخش فنی، موجب به نتیجه رسیدن این پروژه سنگین شد.

مدیرشبکه یک اظهار داشت: برنامه «ایران امروز» از 2ماه گذشته در اینجا شکل گرفت؛ در رژی موقت روی آنتن رفت و آغاز تحول در شبکه یک سیما برنامه «ایران امروز» است. این برنامه ماموریت های سه گانه سازمان یعنی عدالت گستری و هویت محوری و پیشرفت را دنبال می کند.

مرادی بیناباج افزود: ان شاء الله تحول شکل گرفته در توسعه زیرساخت ها در حوزه محتوایی و برنامه سازی هم ادامه پیدا کند. طرح توسعه ای برای تپه صبا پیش بینی شده که نیازمند همراهی معاونت فنی و معاونت سیماست.

درادامه این مراسم فرشید بهجت محمدی قائم مقام معاونت توسعه و فناوری ضمن تقدیر از تلاش شبانه روزی همکارانش در این عرصه، گفت: در برنامه های توسعه ای به لحاظ سیگنال رسانی و فیبرنوری دستمان بسیار باز است.

در ادامه آیین افتتاحیه این استودیو، محسن برمهانی معاون سیما ضمن عرض تبریک به مناسبت ایام شعبانیه اظهار داشت: همکاران معاونت سیما و شبکه یک دست به دست هم داده اند تا کاری عملیاتی و جهادی شکل بگيرد که جای تقدير دارد و البته در دوره تحول، انتظار همین است.

وی افزود: یادی می کنیم از کسانی که در استودیو صبا بودند و در عرصه فرهنگ و رسانه خدمت کردند و یادشان در اینجا باقی است. این استودیو ظرفیتی است که به رسانه ملی اضافه شده و موجب تقویت آنتن خواهد شد.

برمهانی در ادامه با اشاره به پخش برنامه «ایران امروز» از اين محل گفت: این برنامه فضای جذابی دارد، این نوع برنامه ها با اين فرم و ریتم و بیان مسائل باید بیشتر هم شود.

معاون سیما در پایان با اشاره به دکور برنامه «کاریکارتون» تصریح کرد: ان شاء الله این اقدام شبکه یک، نقطه آغازين تحول در برنامه های دیگر هم شود تا شاهد فرم های جدید برای بیان پيام ها و مسائل باشیم.

این برنامه با غرس درختان محوطه استودیو تپه صبا با نام شهیدان به پایان رسید.

آخرین اخبار

ویژه برنامه‌های شبکه یک سیما در ماه مبارک رمضان 1444 سحرهای ماه مهمانی خدا با "ماه خدا" افتتاح «استودیو صبا» شبکه یک با حضور معاون سیمای رسانه ملی نون خ 4 با حضور حاجی عبدالهی و بنفشه خواه در نوروز 1402 + تیزر روایتی قهرمانانه در «بی کرانه شو» با اجرای داریوش ارجمند نوروز دوست داشتنی همراه با شبکه یک سیما بازدید مدیرشبکه یک سیما از واحد دوبلاژ سیما دو تغییر مدیریتی در شبکه یک سیما مجموعه مستند «املاک ملت» «کاریکارتون» با فضایی نو به شبکه یک رسید پخش ویژه برنامه میلاد امام علی(ع) از بیت امام خمینی(ره) در قم ویژه برنامه‌های شبکه یک سیما برای دهه فجر 1401 برنامه «ایران امروز» پخش سریال «شهباز» از شنبه 8 بهمن اعلام ویژه برنامه های سومین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی در رسانه ملی ویژه برنامه یلدایی «شب‌روشنی» برنامه جریان مستند ایرانگرد5 برنامه تمثیلات قهرمان علمی ایران در رویان رویان پارسا سریال گیل دخت سریال آزادی مشروط در قاب یک اطلاعیه شبکه یک سیما درس زندگی از "مکتب" اهل بیت (ع) وزیر مسکن و شهرسازی اعلام کرد: فصل جدید "پایش" در شبکه یک سیما سه انتصاب جدید در شبکه‌یک سیما مدیر شبکه یک سیما در «پژوهشگاه رویان» «مزد اخلاص» را امشب از شبکه یک سیما ببینید یک "راز ناتمام" از شبکه یک افشا می‌شود حسینیه ای به وسعت ایران از قاب شبکه یک آغاز به کار مجدد گروه "حماسه و مقاومت" در شبکه‌ یک کارآفرینان ایرانی از آنتن شبکه یک+تیزر رنگ وبوی تابستانی آنتن شبکه یک سیما تجربه های رکورددار تولید نهال در" رکوردداران"شبکه یک با شبکه یک "از خوب به عالی" بروید مستند " قصه های آقاي وزير" به شبکه يک مي آيد "ایده طلایی" شبکه یک، میزبان تجربه‌های حسین رضازاده سریال جدید «مستوران» از ۲ تیر روی آنتن شبکه یک تجربه های رکورد دار اولین ایجاد کننده سیستم آکوآپونیک کشور زیارت حرم رضوی بعد از سریال "ولایت عشق " سریال «ولایت عشق» در شبکه یک سیما «دیار جوانمردان» در شبکه یک در سايه "همسايه" آرام مي گيريم "سطر آخر" در شبکه یک+تیزر برنامه های "سیمای خانواده" و "امیدیه" شبکه یک به نمایشگاه کتاب منتقل شد مدیران جدید شبکه های تلویزیونی مشخص شدند مهمانان این هفته "امیدیه" مشخص شدند

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها