مشاهده خبر

یک شنبه 7 فروردین 1401

گفتمان پیشرفت با شبکه یک سیما+تیزر

گفتمان پیشرفت با سه مجموعه برنامه در سبد برنامه های نوروزی شبکه یک

6

شبکه یک سیما در برنامه های نوروز 1401 خود، سه مجموعه برنامه جدید به نام های "اصل مطلب"، "روشنا" و "خاطرات پیشرفت"  را با موضوع گفتمان پیشرفت به روی آنتن می برد.
تولید دانش بنیان در "اصل مطلب"
در ویژه برنامه "اصل مطلب" با محور بررسی راهکارهای تحقق شعار سال، که در 12 قسمت هر روز قبل از بخش خبری ساعت 14 از شبکه یک سیما پخش می شود، چالش های شرکت های دانش بنیان، ظرفیت های علمی کشور، رابطه محصولات فناورانه و ایجاد اشتغال، توجه به نیازهای کارآفرینان و استفاده از ظرفیت خانه های خلاق برای ایجاد اشتغال مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.
اجرای این برنامه 10 دقیقه ای بر عهده دکتر علی مروی است و در هر قسمت در گفتگو با یک کارشناس، به بررسی یکی از محورهای مذکور در ذیل شعار سال 1401 می پردازد.

دستاوردهای ایران در "روشنا"
"روشنا" نام ویژه برنامه ای در قالب مستند- گرافیکی 10 دقیقه ای است که به دستاوردهای ایران در طول سال های اخیر در زمینه های پزشکی، راه سازی، برق رسانی، آب رسانی، سلول های بنیادی، درمان ناباروری، تولید واکسن، روباتیک و ... می پردازد.
این برنامه به گویندگی پویان امینیان در ایام نوروز هر روز حوالی ساعت 9 صبح پخش می شود.

"خاطرات پیشرفت" روایتگر تولید محصولات دانش بنیان با تکنولوژی پیشرفته در ایران 
"خاطرات پیشرفت" که در قالب موشن‌کمیک به سبک رئال، تولید می‌شود، مجموعه روایت‌هایی است از برهه‌ ای از زندگی فناوران، که منجر به تولید و تجاری‌سازی محصولی دانش بنیان با تکنولوژی پیشرفته (هایتک) شده است.
به گزارش روابط عمومی شبکه یک، تحریم خارجی، مشکلات ساختاری حوزه تولید و تلاش خستگی ناپذیر فناور از قسمت‌های ثابت این مجموعه بوده است که همین بازنمایی واقعیت، باعث جلب اعتماد خوبی در بین مخاطبان مجموعه شده است.
روایت تولید ربات جراح، برد نیروگاهی، تجهیزات اسکن قلب، زیست روانکارهای مورد استفاده در صنعت، دستگاه سونوگرافی دامی، انگشت مکانیکی و پای مصنوعی از جمله روایت هایی هستند که در این مجموعه با روایت و تصویر سازی جذاب به تصویر کشیده شده است می شود.
در این مجموعه که در شبکه یک تولید شده هست، تحقیق و سوژه یابی مجموعه در واحد تاریخ شفاهی پیشرفت دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی انجام شده است و مجری طرح، مدرسه سینمایی اندیشه و هنر می‌باشد.
سری اول این مجموعه در ۱۲ قسمت ۳ دقیقه ای تولید و پخش شد و تولید سری جدید مجموعه در حال تولید و پخش است.
این برنامه را هر روز قبل از خبر 14 از شبکه یک سیما تماشا کنید.

آخرین اخبار

برنامه های "سیمای خانواده" و "امیدیه" شبکه یک به نمایشگاه کتاب منتقل شد مدیران جدید شبکه های تلویزیونی مشخص شدند مهمانان این هفته "امیدیه" مشخص شدند رنگ آمیزی کنداکتور شبکه یک با برنامه های جدید داستان کتاب "نعمت جان" در برنامه امروز «دعوت» داستان کتاب "دست نیافتنی" در برنامه امروز «دعوت» داستان کتاب "تا خمینی شهر" در برنامه امروز «دعوت» داستان کتاب "وطن دار" در برنامه امروز «دعوت» داستان کتاب "قصه ای ناتمام برای دخترم" در برنامه امروز «دعوت» داستان کتاب "خداوند هرگز از یک قلب عاشق دست نمی کشد" در «دعوت» داستان کتاب "قلب کوچک سپهر" در برنامه امروز «دعوت» داستان کتاب "از چیزی نمی ترسیدم" در برنامه امروز «دعوت» داستان کتاب "حامی" در برنامه امروز «دعوت» داستان کتاب "تنها در سامسون" در برنامه امروز «دعوت» "نیاز" سریال شب های قدر شبکه یک سیما شد داستان کتاب "دل پلاس" در برنامه امروز «دعوت» داستان کتاب "شلیک به آسمان" در برنامه امروز «دعوت» داستان زندگی  "حاج اکبر ابراهیمی" در برنامه امروز «دعوت» داستان کتاب‌ "عصرهای کریسکان، پرده سور و شُنام" در برنامه امروز «دعوت» داستان کتاب "تلخی رهایی" در برنامه امروز «دعوت» داستان کتاب "پسرهای ننه عبدالله" در برنامه امروز «دعوت» داستان کتاب "غریب آلواتان" در برنامه امروز «دعوت» داستان کتاب "فرنگیس" در برنامه امروز «دعوت» داستان کتاب "از چوبه دار تا سایه مجنون" در برنامه «دعوت» داستان کتاب "نگاهبان" در برنامه امروز «دعوت» داستان کتاب "مادر ایران" در برنامه امروز «دعوت" "موتورسوار چمران" در دعوت روایت می شود روایت "قصه قبرستون" در برنامه دعوت پخش سري جديد مستند" حديث سرو " از شبکه يک ماه رمضان در شبکه يک سیما "دعوت" از فردا در آستانه افطار میهمان خانه ها می شود. پخش مستند "رمضان در کشورهای اسلامی" از شبکه یک طرحی برای فردا از زبان استاد" رحیم‌پور ازغدی" ویژه برنامه رمضانی "درسهایی از قرآن" در ماه قرآن سحرهای ماه خدا با ویژه برنامه " ماه خدا " پخش سری جدید «اُمیدیه» از ابتدای ماه مبارک رمضان «خوشنام»مهمان خانه ها در شب های ماه مبارک رمضان گفتمان پیشرفت با شبکه یک سیما+تیزر پخش فیلم سینمایی مارمولک از شبکه یک رهبر معظم انقلاب با مردم سخن می گوید رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس: قدمگاه در شبکه يک وزير صنعت، معدن و تجارت به نگاه يک مي آيد اخبار ساعت ۱۹از شبکه یک رفت محمد نادری به «سریالیست» می آید "پهلوانان" میهمان نوروزی شبکه یک شدند «بوم‌گرد» رقابتی برای گردشگری  اقتصادی عوامل "ثریا" پای صحبت های مردم نشستند "اُمیدیه" پویش شبکه یک برای حمایت از کارآفرینان خلاق+تیزر رییس بازرسی کل کشور به "نگاه یک" شبکه یک می آید

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها