مشاهده خبر

یک شنبه 10 بهمن 1400

رنگ و بوی انقلاب در شبکه یک

همزمان با آغاز دهه مبارک فجر، شبکه یک سیما ویژه برنامه های متنوعی را روی آنتن می برد که به شرح ذیل اعلام می گردد.

75

به گزارش روابط عمومی شبکه یک سیما، مجموعه داستانی «یک مشت پر عقاب» به کارگردانی اصغر هاشمی و تهیه کنندگی بهروز خوش رزم، داستانی معمایی ـ جنایی دارد كه با وقایعی چون قیام مردم تبریز، جمعه خونین 17 شهریور، راهپیمایی، انقلاب 57 و ... پیوند دارد.
داستان این مجموعه تلویزیونی درباره امیرحسین دانشور فارغ‌التحصیل مهندسی شیمی است كه در حال گذراندن دوران سربازی در پادگان عجب‌شیر است. او به دلیل ارتباط تلفنی غیر منتظره‌ای به تهران می‌آید ... این سریال هر شب پخش می شود.
ویژه برنامه «مسابقه ایران» با تغییراتی در دکور و فضای برنامه و پرداختن به سوالاتی در حوزه وقایع تاریخی منتج به پیروزی انقلاب اسلامی و دستاوردهای جمهوری اسلامی، هر روز ساعت 18 با حضور شرکت کنندگانی از نقاط مختلف کشور پخش می شود. 
برنامه «خط امام» منتخبی از بیانات بنیانگذار انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) است، که هر شب ساعت ۲۲ پخش می شود.
مستند جدید «شاهد عینی» در 9 قسمت هر شب ساعت 20 روی آنتن می رود. در این مستند ناگفته های سران رژیم پهلوی از ناکارآمدی این رژیم پوشالی بیان می شود.
ویژه برنامه «خیابان ایران» با هدف ایجاد فضای شاد و امید بخش هر روز به صورت زنده ساعت 15 روی آنتن می رود. در این برنامه تعدادی از دستاوردهای انقلاب اسلامی نیز معرفی می شوند. پخش سرودهای انقلابی از دیگر آیتم های خیابان ایران است.
مستند «داستان چهاردهم» روایتی تاریخی از جدایی خیانت بار بحرین، استان چهاردهم ایران توسط شاه مخلوع دارد که در این ایام روی آنتن می رود. 
مستند «رزم آهنگ» در 10 قسمت، روند تهیه و ساخت رزم آهنگ های دوران انقلاب و پس از آن روایت می شود.
مستند جدید «تختی» در دو قسمت، روایتی است بر فشارهای حکومت بر مرحوم جهان پهلوان تختی در دوران پهلوی. 
مستند «کابوس نیمه شب» در شش قسمت رویدادهای منتهی به فرار شاه از ایران را روایت می کند. این مستند براساس اسناد و مدارک به جامانده از کتاب خاطرات رجل سیاسی دوران پهلوی و اطرافیان شاه و با استفاده از آرشیوهای تصویری تولید شده است. این مستند تاریخی، جمعه‌ها ساعت ۲۳ از شبکه یک سیما پخش می‌شود.
شبکه یک سیما 4 فیلم سینمایی «خبرچین»، «تشریفات»، «خانه عنکبوت» و «سناتور» را نیز در این ایام روی آنتن می فرستند.
همچنین پخش مجموعه تلویزیونی «در چشم باد» نیز از روز شنبه 3 بهمن ماه ساعت 16:45 از این شبکه آغاز شده است که در این ایام نیز پخش آن ادامه دارد. «در چشم باد» به کارگردانی مسعود جعفری‌ جوزانی وقایع سیاسی و اجتماعی سه دوره از تاریخ در سال‌های ۱۳۰۰، ۱۳۲۰ و ۱۳۶۰ را بررسی می‌کند که دوره اول پایان دوره قاجار و دوره پهلوی، دوره دوم جنگ جهانی دوم و دوره سوم یک دوره زمانی خاص در بعد از انقلاب اسلامی ایران را که دوره فتح خرمشهر است، در برمی‌گیرد.
در این مجموعه بازیگرانی چون، پارسا پیروزفر، اکبر عبدی، کامبیز دیرباز، سعید نیک‌پور، سحر جعفری جوزانی، فریبا متخصص، لاله اسکندری، ستاره صفرآوه، رضا شفیعی جم، فخرالدین صدیق ‌شریف، جهانگیر الماسی، محمود پاک نیت، مصطفی زمانی، محمدرضا هدایتی، هومن سیدی و ... ایفای نقش کرده‌اند.

آخرین اخبار

برنامه های "سیمای خانواده" و "امیدیه" شبکه یک به نمایشگاه کتاب منتقل شد مدیران جدید شبکه های تلویزیونی مشخص شدند مهمانان این هفته "امیدیه" مشخص شدند رنگ آمیزی کنداکتور شبکه یک با برنامه های جدید داستان کتاب "نعمت جان" در برنامه امروز «دعوت» داستان کتاب "دست نیافتنی" در برنامه امروز «دعوت» داستان کتاب "تا خمینی شهر" در برنامه امروز «دعوت» داستان کتاب "وطن دار" در برنامه امروز «دعوت» داستان کتاب "قصه ای ناتمام برای دخترم" در برنامه امروز «دعوت» داستان کتاب "خداوند هرگز از یک قلب عاشق دست نمی کشد" در «دعوت» داستان کتاب "قلب کوچک سپهر" در برنامه امروز «دعوت» داستان کتاب "از چیزی نمی ترسیدم" در برنامه امروز «دعوت» داستان کتاب "حامی" در برنامه امروز «دعوت» داستان کتاب "تنها در سامسون" در برنامه امروز «دعوت» "نیاز" سریال شب های قدر شبکه یک سیما شد داستان کتاب "دل پلاس" در برنامه امروز «دعوت» داستان کتاب "شلیک به آسمان" در برنامه امروز «دعوت» داستان زندگی  "حاج اکبر ابراهیمی" در برنامه امروز «دعوت» داستان کتاب‌ "عصرهای کریسکان، پرده سور و شُنام" در برنامه امروز «دعوت» داستان کتاب "تلخی رهایی" در برنامه امروز «دعوت» داستان کتاب "پسرهای ننه عبدالله" در برنامه امروز «دعوت» داستان کتاب "غریب آلواتان" در برنامه امروز «دعوت» داستان کتاب "فرنگیس" در برنامه امروز «دعوت» داستان کتاب "از چوبه دار تا سایه مجنون" در برنامه «دعوت» داستان کتاب "نگاهبان" در برنامه امروز «دعوت» داستان کتاب "مادر ایران" در برنامه امروز «دعوت" "موتورسوار چمران" در دعوت روایت می شود روایت "قصه قبرستون" در برنامه دعوت پخش سري جديد مستند" حديث سرو " از شبکه يک ماه رمضان در شبکه يک سیما "دعوت" از فردا در آستانه افطار میهمان خانه ها می شود. پخش مستند "رمضان در کشورهای اسلامی" از شبکه یک طرحی برای فردا از زبان استاد" رحیم‌پور ازغدی" ویژه برنامه رمضانی "درسهایی از قرآن" در ماه قرآن سحرهای ماه خدا با ویژه برنامه " ماه خدا " پخش سری جدید «اُمیدیه» از ابتدای ماه مبارک رمضان «خوشنام»مهمان خانه ها در شب های ماه مبارک رمضان گفتمان پیشرفت با شبکه یک سیما+تیزر پخش فیلم سینمایی مارمولک از شبکه یک رهبر معظم انقلاب با مردم سخن می گوید رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس: قدمگاه در شبکه يک وزير صنعت، معدن و تجارت به نگاه يک مي آيد اخبار ساعت ۱۹از شبکه یک رفت محمد نادری به «سریالیست» می آید "پهلوانان" میهمان نوروزی شبکه یک شدند «بوم‌گرد» رقابتی برای گردشگری  اقتصادی عوامل "ثریا" پای صحبت های مردم نشستند "اُمیدیه" پویش شبکه یک برای حمایت از کارآفرینان خلاق+تیزر رییس بازرسی کل کشور به "نگاه یک" شبکه یک می آید

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها