امروز يك شنبه  27 مرداد 1398
جستجو
تعداد بازدید : 77 - تاریخ خبر : 1398/02/25 - 10:09
حجاب به خاطر بهره مندی از توبه و رستگاری

برنامه "حجاب راه رستگاری" امروز ارتباط حجاب و بهره مندی از توبه را بررسی می کند.

به گزارش روابط عمومی شبکه یک، در دوازدهمین قسمت این مجموعه با مفهوم توبه در قرآن و اثرات آن در جایگاه انسان در فضای سه بعدی عالم و ارتباطش با مفهوم حجاب آشنا خواهیم شد.
در قسمت قبل دیدیم که وجود ما همیشه باید آماده پرواز باشد لذا نیازمند مغفرت یعنی اصلاح و رفع آسیب‌هائی هستیم که در اثر اعمالمان خواسته یا ناخواسته بر ابعاد وجودمان وارد می‌شود.
امّا برای رسیدن به سرزمین فلاح و رستگاری انسان باید اوج بگیرد. یکی از راه های معرفی شده در قرآن برای اوج گرفتن توبه است. توبه چیست؟ متاسفانه در جامعه توبه در ذهن عموم شبیه به یک نوع عذرخواهی و طلب بخشش است. 
اما با بررسی مفهوم توبه در ماجرای حضرت آدم( ع ) در قرآن خواهیم دید ایشان بعد از هبوط از موقعیت شان در بهشت درخواست توبه می کنند. طبق نص صریح قرآن ایشان مرتکب گناهی نشده بودند. پس در خواست توبه ایشان یعنی طلب ارتفاع گرفتن به موقعیتی عالی با قوانینی خاص و... .
مجموعه مستند "حجاب راه رستگاری" که در ماه مبارک رمضان هر روز بجز جمعه ها ساعت 20 : 13 دقیقه از شبکه یک پخش می شود، کاری از گروه تامین برنامه این شبکه است که به تهیه کنندگی محمد رضا رمضانی فرانی و کارگردانی شهریار بحرانی در 20 قسمت 25 دقیقه ای تهیه شده است.

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
شبکه يک سيما
تمامی حقوق این وب سایت به شبکه یک سیما تعلق دارد


ارتباط با ما

تلفن پیامگیر : ۲۷۸۶۱۰۰۰

شبکه اجتماعی :
https://sapp.ir/tv1.ir

پیامک : ۳۰۰۰۰۱

آدرس :
خیابان ولیعصر (عج)، خیابان جام جم، ساختمان سیما، شبکه یک سیما

; ;