امروز يك شنبه  3 تير 1397
تعداد بازدید : 207 - تاریخ خبر : 1396/06/22 - 12:12
شناخت حقوق خانواده در برنامه امروز "آفتاب شرقی"

در برنامه امروز چهارشنبه "آفتاب شرقی" با حضور حجت الاسلام امیر رضا دهقانی نیا حقوق خانواده با استناد به آیات و روایات اسلامی و با استفاده از سخنان ائمه و اهل بیت (ع) نقد و بررسی خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه یک، حجت الاسلام دهقانی نیا در برنامه هفته گذشته آفتاب شرقی، ضمن مهم دانستن نقش خانم ها در خانه و خانواده، با اشاره به آیات قرآن گفت: خانه داری از منظر قرآن امری مهم است و هرکس در خانه مهربانی و عشق و محبت نثار اعضای خانواده کند به همان اندازه خیر و خوبی برداشت می کند.

وی افزود: برابر احکام فقهی و قانون مدنی، نفقه زوجه در عقد دائم بر عهده زوج است و اندازه نفقه بر حسب شأن خانم بر عهده زوج گذاشته می شود و از جمله نکات مهم در خصوص شؤون، شرایط زندگی خانم در منزل پدری ایشان است.

این کارشناس قرآن و معارف ادامه داد: دغدغه های خانواده ها به عنوان شروط ضمن عقد در عقدنامه گنجانده شود تا ضمانت اجرا پیدا کند.

وی در پایان گفت : نفقه روزانه، واجب بر مرد است و ترک این واجب در مراجع کیفری قابل تعقیب است و اما اگر برای مدت طولانی برای خانمی نفقه در نظر گرفته نشده باشد، نفقه معوق و گذشته وی ضمانت اجرای مدنی دارد و نفقه حقوقی می شود و از مراجع حقوقی قابل تعقیب است.
برنامه آفتاب شرقی به تهیه کنندکی سعید عباسی کاری از گروه معارف اسلامی شبکه یک سیما است که هر روز ساعت 13:30 زنده روی آنتن می رود.

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
شبکه يک سيما
تمامی حقوق این وب سایت به شبکه یک سیما تعلق دارد