مشاهده خبر

سه شنبه 7 بهمن 1399

تحلیلی بر فیلم  "سرقت از برج"  در "سینما حکمرانی"

محمدرضا حاجی جعفری، تهیه کننده مجموعه "سینما حکمرانی" از بازخوانی " سرقت از برج " در این برنامه خبر داد.

1

به گزارش روابط عمومی شبکه یک، محمدرضا حاجی جعفری، تهیه کننده مجموعه برنامه "سینما حکمرانی" گفت: در برنامه این هفته که چهارشنبه  8بهمن ماه ساعت 20 : 19 دقیقه پخش می شود، پیام های  اقتصادی  یکی دیگر از فیلم های مطرح جهان را بررسی می کنیم. 
حاجی جعفری افزود: فیلم "سرقت از برج" به کارگردانی برت راتنر، که داستانی مملو از نکته های اقتصادی و پیام هایی برای مردم و سیاستمداران است، گزینه این هفته  ما برای بررسی است. 
تهیه کننده "سینما حکمرانی" افزود: این فیلم  بازتاب دهنده اعتراض مردم به سیاستمدارانی است  که در بحران اقتصادی موجود در جهان سرمایه داری، بجای اینکه به فکر عموم مردم باشند، به فکر نجات وال استریت و دارایی ثروتمندان هستند. سیاستمدارانی که حاضر نیستند از ثروتمندان مالیات بگیرند و برایشان مهم نیست طبقات کم درآمد بعد از بیکارشدن چه سرنوشتی پیدا می کنند.
حاجی جعفری با بیان اینکه  ما در "سینما حکمرانی" تصاویری از این فیلم را که بیانگر پیام های اعتراضی مردم به سیاستمداران است ، برای مخاطب برگزیده ایم افزود: جالب آنکه ترامپ ، در سال 2016 با اعتراض به همین سیاستمداران فاسد وارد کاخ سفید شد اما خودش جزئی از ثروتمندان فاسد حاکم بر آمریکا بود.
تهیه کننده مجموعه "سینما حکمرانی" گفت: در بخشی از بررسی فیلم" سرقت از برج " تصاویری از (ترامپ و در واقع هیات حاکمه آمریکا) را نشان می دهیم که  توسط دولت پنهان حاکم بر بانکها و وال استریت، (بایدن و کلینتون ها+بنیاد کلینتون) چنان به زیر کشیده شد که حتی در مقام رئیس جمهور و فرمانده کل قوا هم اجازه صحبت از رسانه ها را  نیافت. 
حاجی جعفری در ادامه درباره داستان فیلم "سرقت ازبرج" گفت: داستان این فیلم، از این قرار است که جاش، مدیر گرانترین برج نیویورک تمام حقوق بازنشستگی کارکنانش را به آرتورشاو، ملقب به سلطان وال استریت داده تا برایشان سرمایه گذاری کند. شاو، در پنت هاوس برج، زندگی مجللی دارد اما بطور ناگهانی ، به جرم کلاهبرداری از سهامداران، بازداشت می شود و کارکنان برج می فهمند همه حقوق بازنشستگی شان دود شده است.
تهیه کننده برنامه "سینما حکمرانی"  افزود:مهم ترین نکته  سرقت از برج، یادآوری مزایای حکمرانی بر پول ملی است. حکمرانی بر پول ملی یعنی دولت تعیین کند هر کدملی، چقدر تراکنش بانکی برایش متعارف است و جابجایی مبالغ بزرگ، با اطلاع و اجازه دولت مجاز باشد.
سیاستی که خوشبختانه زیرساخت های آن در ایران امروز مهیاست و حکومت می تواند به راحتی کلاهبرداران، زمینخواران، قاچاقچیان، رانتخواران و دیگر سارقان را شناسایی کند. 
تهیه کننده "سینما حکمرانی" در انتها گفت: فیلم سینمایی "سرقت از برج" ده سال پیش ساخته شده است و اگر داستانش امروز اتفاق می افتاد، پلیس می توانست با فناوری های جدید ردگیری تراکنش های بانکی، پول های دزدیده شده توسط شاو را به راحتی ردگیری و پیداکند.
مجموعه برنامه "سینما حکمرانی" که دومین فصل آن از گروه  جهش تولید روی آنتن است؛ چهارشنبه ها حدود ساعت 19:0 دقیقه از شبکه یک  پخش می شود.

آخرین اخبار

دانشمندان به "فرمول یک" می آیند شغل آینده خود را چطور انتخاب کنیم نقشه گنج روستای سیاه رودبار در شبکه یک سیما گزارشی از تازه ترین رزمایش سپاه در شبکه یک بررسی شهرداری شیشه‌ای و شفاف در برنامه "پایش" از کارگری تا کارآفرینی در برنامه جشنواره کارآفرینی توصیه های غذایی به بیماران تیروئیدی در "سیمای خانواده" برنامه "ثریا" 9 ساله شد نگاهی به وضعیت این روزهای کرونا در "نگاه یک" تدارک شبکه یک برای روزمیلاد حضرت علی ع تدارک شبکه یک برای آخر هفته روایتی از جوانی که ۲ کودک بیمار را به فرزندخواندگی قبول کرد تولیدکننده دوربین های مداربسته در جشنواره کارآفرینی "ساحل امن"  در سایه ارتش نیرومند کارآفرینی با مواد بازیافتی در صنعت مبلمان افشای "نقشه گنج" روستای حاجی آباد در خراسان رضوی آیا خوردن قرص لاغری در کنار رژیم و ورزش توصیه می شود؟ فراخوان سخنگوی سازمان انتقال خون برای اهدای خون معلم ها به رقابت آشپزی می پردازند میزبانی "نگاه یک" از معاون وزیر امور خارجه حراجی مبارک و خودکاری پربرکت پخش " سوم حوت " در سالگرد کودتای انگلیسی در ایران +تیزر ارزآوری برای کشور با کشاورزی موفق روایت کودتایی تاریخی در مستند "آتش در سپیده دم" پزشکی با دغدغه های متفاوت به "فرمول یک" می آید جشنواره کارآفرینی با حضور 2 تولید کننده برتر در شبکه یک دیابت یکی از عوارض ابتلا به کرونا است پخش زنده سخنرانی رهبرانقلاب در سالروز قیام ۲۹ بهمن تبریز+تیزر پخش سریال "دودکش" از شبکه یک نگرانی ازموج چهارم کرونا در کشور مراسم الحاق قایق های تندرو و پهبادهای نظامی  به نیروی دریایی سپاه در شبکه یک قاضی که حکم بازداشت خود را صادر کرد مهمان "فرمول یک" امشب تماشاگر آخرین قسمت سریال "روزهای ابدی" باشید روستای بوژان مقصد امروز "نقشه گنج" مستند "قرص ماه" روایتگر زندگی شهید داروساز روی آنتن شبکه یک روایت زندگی شهید مدافع حرم در مستند "زمین می لرزد" وضعیت کرونای انگلیسی در کشور چگونه است ؟ آخرین وضعیت کرونا در کشور از زبان قائم مقام وزیر بهداشت اهمیت ماه رجب چیست؟ روایت خروج انگلیس از اتحادیه اروپا در مستند "برگزیت" پخش سخنرانی تاریخی آیت الله خامنه ای امشب از شبکه یک نماینده مجلس  دستاوردهای انقلاب اسلامی را برشمرد سریال جدید شبکه یک سیما را بهتر بشناسید + تیزر چرا واکسن روسی خریدیم؟ "نقشه گنج" روستای علی آباد چهل گزی یزد در شبکه یک راز زندگی شرافتمندانه پای صحبت های سازنده شبیه ترین تندیس "سردار شهید سلیمانی" در فرمول یک معرفی بخشی از مهمترین دستاوردهای نانو دارو تشریح دستاوردهای صنعت برق و نیرو در برنامه امشب "پایش" وقتی علم؛ ثروت را به همراه می آورد

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها