مشاهده خبر

دو شنبه 13 مرداد 1399

میزبانی از نجات دهنده 11 هموطن در "فرمول یک"

"فرمول یک" یکشنبه شب میزبان عنایت آزغ جوانی بود که در آتش سوزی کلینیک سینای تهران که ماه گذشته اتفاق افتاد، به دل آتش رفت تا مردم گرفتار در ساختمان را نجات بدهد.

0

آزغ که به همراه پدر و مادرش مهمان برنامه «فرمول یک» بود گفت: روبروی تامین اجتماعی بودم که دود غلیظی آمد. به سمت کلینیک دویدم. کپسول ترکیده بود. فکر می کنم روی سقف کاذب خورد و به خاطر سیم برق آتش سوزی به وجود آمد. من نتوانستم از همکف داخل بروم و کسانی را که داخل بودند نجات بدهم. بعد دور زدم و پشت ساختمان رفتم و دیدم 10 -11 نفر خانم در حال کمک خواستن بودند.
اول یک شلنگ آب به دستم بستم تا بالا بروم. تا طبقه چهارم شیشه ها را شکاندم. دستمال را خیس کردم و جلوی صورتشان گذاشتم که خفه نشوند یا آتش صورتشان را نسوزاند. بعد تصمیم گرفتم که خانم ها را به پشت بام ببرم. ساختمان 7 طبقه بود.
این جوان اهل شهرستان رامهرمز یادآور شد: یک دختربچه بود و چند نفر خانم که آنها را به پشت بام بردم. ساختمان بغلی یک ساختمان اداری بود که ساعت 2 تعطیل می کردند و ساختمان خالی بود. دری را که به پشت بام راه داشت شکاندم تا بتوانم بیرون بروم. زمانی که در را شکاندم نردبانی گیرآوردم که یک متر و خورده ای بلندی اش بود. گذاشتم بین دو تا ساختمان که بتوانم آنها را به ساختمان بغلی بفرستم تا نجات پیدا کنند. بچه و چندنفر خانم را بردیم به پشت بام و آتش نشانی آمد.یک کپسول اکسیژن ترکیده بود و امواجش من را روی پله نردبان پرت کرد و نتوانستم چند نفر بیشتر را نجات بدهم.
آزغ گفت: تقریبا یک دقیقه ای بین بیهوشی و بی حالی بودم. بعد بلند شدم و دیدم متاسفانه آن افراد جان سپرده اند. آمدم پایین و آمبولانس آمد و من را هم به بیمارستان بردند. 
این قهرمان ملی در پایان گفت: از شهردار ممنونم. بعد از این اتفاق استخدام آتش نشانی شدم.
برنامه "فرمول یک" ویژه معرفی چهره های برتر مردمی تا عیدغدیرخم هر شب حدود ساعت 15 : 23 با تهیه کنندگی و اجرای سیدعلی ضیا به مدت 90 دقیقه از شبکه یک پخش می شود.

آخرین اخبار

دانشمندان به "فرمول یک" می آیند شغل آینده خود را چطور انتخاب کنیم نقشه گنج روستای سیاه رودبار در شبکه یک سیما گزارشی از تازه ترین رزمایش سپاه در شبکه یک بررسی شهرداری شیشه‌ای و شفاف در برنامه "پایش" از کارگری تا کارآفرینی در برنامه جشنواره کارآفرینی توصیه های غذایی به بیماران تیروئیدی در "سیمای خانواده" برنامه "ثریا" 9 ساله شد نگاهی به وضعیت این روزهای کرونا در "نگاه یک" تدارک شبکه یک برای روزمیلاد حضرت علی ع تدارک شبکه یک برای آخر هفته روایتی از جوانی که ۲ کودک بیمار را به فرزندخواندگی قبول کرد تولیدکننده دوربین های مداربسته در جشنواره کارآفرینی "ساحل امن"  در سایه ارتش نیرومند کارآفرینی با مواد بازیافتی در صنعت مبلمان افشای "نقشه گنج" روستای حاجی آباد در خراسان رضوی آیا خوردن قرص لاغری در کنار رژیم و ورزش توصیه می شود؟ فراخوان سخنگوی سازمان انتقال خون برای اهدای خون معلم ها به رقابت آشپزی می پردازند میزبانی "نگاه یک" از معاون وزیر امور خارجه حراجی مبارک و خودکاری پربرکت پخش " سوم حوت " در سالگرد کودتای انگلیسی در ایران +تیزر ارزآوری برای کشور با کشاورزی موفق روایت کودتایی تاریخی در مستند "آتش در سپیده دم" پزشکی با دغدغه های متفاوت به "فرمول یک" می آید جشنواره کارآفرینی با حضور 2 تولید کننده برتر در شبکه یک دیابت یکی از عوارض ابتلا به کرونا است پخش زنده سخنرانی رهبرانقلاب در سالروز قیام ۲۹ بهمن تبریز+تیزر پخش سریال "دودکش" از شبکه یک نگرانی ازموج چهارم کرونا در کشور مراسم الحاق قایق های تندرو و پهبادهای نظامی  به نیروی دریایی سپاه در شبکه یک قاضی که حکم بازداشت خود را صادر کرد مهمان "فرمول یک" امشب تماشاگر آخرین قسمت سریال "روزهای ابدی" باشید روستای بوژان مقصد امروز "نقشه گنج" مستند "قرص ماه" روایتگر زندگی شهید داروساز روی آنتن شبکه یک روایت زندگی شهید مدافع حرم در مستند "زمین می لرزد" وضعیت کرونای انگلیسی در کشور چگونه است ؟ آخرین وضعیت کرونا در کشور از زبان قائم مقام وزیر بهداشت اهمیت ماه رجب چیست؟ روایت خروج انگلیس از اتحادیه اروپا در مستند "برگزیت" پخش سخنرانی تاریخی آیت الله خامنه ای امشب از شبکه یک نماینده مجلس  دستاوردهای انقلاب اسلامی را برشمرد سریال جدید شبکه یک سیما را بهتر بشناسید + تیزر چرا واکسن روسی خریدیم؟ "نقشه گنج" روستای علی آباد چهل گزی یزد در شبکه یک راز زندگی شرافتمندانه پای صحبت های سازنده شبیه ترین تندیس "سردار شهید سلیمانی" در فرمول یک معرفی بخشی از مهمترین دستاوردهای نانو دارو تشریح دستاوردهای صنعت برق و نیرو در برنامه امشب "پایش" وقتی علم؛ ثروت را به همراه می آورد

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها