مشاهده خبر

شنبه 10 اسفند 1398

آخرین خبرها از تعطیلی مدارس و درس بچه ها از زبان وزیر آموزش پرورش در "سیمای خانواده" شبکه یک

" محسن حاجی میرزایی"، وزیر آموزش و پروش: جهاد معلمین و مدیران مدارس ما برای جبران کسری آموزشی، دانش آموزان از امروز قوت بیشتری گرفته است.

0

*وزیر آموزش و پرورش با حضور در "سیمای خانواده": با توجه به اینکه این هفته پیک شیوع بیماری اعلام شده است، و مراقبت ها باید شدید تر باشد تصمیم گرفتیم همه دانش آموزان در این سه روز تعطیل باشند حتی  استانهایی که آلوده نیستند هم از اجتماع پرهیز کنند. 
* لزوم استمرار تعطیلی مدارس مجددا در ستاد وضعیت مبارزه با شیوع بیماری کشور، ارزیابی می شود اگر لازم باشد تعطیلات استمرار پیدا می کند.
* تا تعطیلات نوروز 7 روز تحصیلی باقی مانده است و در صورت ادامه دار شدن تعطیلات و با توجه به آموزش های مجازی، خلل مهم آموزشی برای دانش آموزان ایجاد نمی شود. 
***نکته ای که بعضا شنیده می شود افرادی که در سنین پایین تر هستند کمتر ابتلا به بیماری دارند اما ممکن است ناقل باشند و این آسیب را به خانواه ها منتقل کنند و تعطیلی مدارس با هدف کنترل این ویروس است. 

•     وقتی توصیه می شود از اجتماع دوری بشود  همه مراکز آموزش غیر رسمی هم که از آموزش و پرورش مجوز می گیرند موظف هستند تعطیلی را اعمال کنند. 
•    قصد تغییر در تقویم زمانی امتحانات خرداد ماه و مواد امتحانی دانش آموزان را نداریم و تلاش می کنیم از طریق ارایه آموزش مجازی جریان آموزش را از طریق معلمان پیگیری کنیم و طبق تقویم زمانی امتحانات برگزار شود. 

•    تا کنون تصمیمی برای تغییر زمان کنکور گرفته نشده است و این تصمیم برعهده وزارت علوم و وزارت سنجش است.

*استقبال خانواده ها و دانش آموزان از برگزاری کلاس ها ازطریق صداوسیما چشمگیر بوده است و اگر لازم شود زمان آموزش دروس و تعداد معلمین و حتی شبکه ها را افزایش می دهیم. 
* انتخاب معلمان برای آموزش مجازی از طریق صداوسیما بر اساس معرفی معاون آموزش ابتدایی و متوسطه و همکاری آموزش پرورش استان تهران انجام شده است و این هفته با ارزیابی و بازخوردی که از بینندگان و والدین دریافت می کنیم به تدریج کیفیت این آموزشها را بالاتر می بریم. 

•    این تهدید برای ما یک فرصت است که ظرفیت های خودمان را برای ارائه شیوه های متنوع آموزش فراهم کنیم هیچ چیز جایگزین ارتباط چهره به چهره نخواهد شد اما روش های مکمل هم در این شرایط می تواند به کمک ما بیاید که علاوه بر شرایط  تعطیلی مدارس به توسعه کیفیت عدالت آموزشی کمک کند. 
•    در مورد دانش آموزان اطلاعی از ابتلا به کرونا دیده نشده  و گزارش شده است که افراد زیر 10 سال نمونه ای به ابتلا  نداشته اند.
•    2 مورد در معاونت آموزش و کادر آموزشی و ستادی ابتلا به کرونا گزارش شده است که ما همه مکانها، راهرو های مدارس را ضدعفونی کردیم و اردوها را کنسل کردیم و تمام تلاش ما این است که از سلامت همکاران و دانش آموزان مراقبت کنیم. 
•    خودم در یک ویدیو کنفرانس از مدیران ارشد خواستم به مدارس سر بزنند و تمام مدارس از نظر بهداشتی کنترل شود تا اطمینان حاصل کنند بعد از باز شدن مدارس بچه های ما در خطر نیستند. 
•    الان نگاه به آموزش مجازی  به صورت یک ضرورت است و برای جبران تفاوت در کیفیت آموزش همه بتوانند از تدریس یک معلم ماهر سطح یک کشوری برخوردار باشد. 
•    آموزش های مجازی بصورت  متنوع تدارک دیده شده است و در فواصل آن برنامه های جذابی آماده شده است  که محیط را جذاب تر می کنند و امکان آموزش را مناسب تر می کنند به همین دلیل به میزانی که لازم باشد حتی اگر در تعطیلات رسمی و تعطیلات عید احتمال ادامه این آموزش ها وجود دارد. 
•    آموزش مجازی به دانش آموزهایعادی گروه تیزهوشان و آموزش های مدارس استثنایی هم انجام می شود و روسای مدارس دانش آموزان بانیازهای خاص،  سامانه هایی تدارک دیده اند که بتوانند آموزشها را به بچه ها بدهند.

•    از مهر 99 پلت فرمی تحت عنوان رشد در فضای مجازی قرار می گیرد که مجموعه ارتباط خانواده ها، معلمان، مدیران و مدارس به یکدیگر مرتبط می کند و بستری را برای ارائه آموزش های متنوع فراهم می کند. 
در این پلت فرم  کتابهای الکترونیک آماده شده است به نحوی که امکان  هایلایت کردن، برجسته کردن، به اشتراک گذاشتن مطالب کتاب در آن فراهم شده است.همچنین پیش بینی شده است که بتوان دروس در مواقع لازم بصورت نمایش، آزمایشگاهی و ویدیویی آموزش داده شود و در این پلت فرم 100 هزار فیلم آموزشی آرشیو شده است.

•    این تهدید برای ما یک فرصت است که ظرفیت های خودمان را برای ارائه شیوه های متنوع آموزش فراهم کنیم.
•     هیچ چیز جایگزین ارتباط چهره به چهره نخواهد شد اما روشهای مکمل هم در این شرایط می تواند به کمک ما بیاید که در تعطیلی مدارس به کمک ما بیاید اما امتیاز دیگر این کار کمک می کند به توسعه کیفیت عدالت اموزشی . 
•    به خانواده های عزیز اطمینان می دهم سلامت دانش آموزان برای ما اهمیت بسیار زیادی دارد اگر کوچکترین مخاطره ای متوجه دانش آموزان باشد ما تصمیم گیری لازم را انجام می دهیم پس اگر گفتیم مدارس باز است بدانند که اطمینان  پیدا کرده ایم که خطری نیست و این روزها هم که بچه ها مدرسه نمی آیند تلاش کردیم محیط مناسبی برای آموزش آنها فراهم کنیم. 
•    در پلدختر و مناطق سیل زده هم آموزش به طور جدی پیگیری می شود .

آخرین اخبار

دانشمندان به "فرمول یک" می آیند شغل آینده خود را چطور انتخاب کنیم نقشه گنج روستای سیاه رودبار در شبکه یک سیما گزارشی از تازه ترین رزمایش سپاه در شبکه یک بررسی شهرداری شیشه‌ای و شفاف در برنامه "پایش" از کارگری تا کارآفرینی در برنامه جشنواره کارآفرینی توصیه های غذایی به بیماران تیروئیدی در "سیمای خانواده" برنامه "ثریا" 9 ساله شد نگاهی به وضعیت این روزهای کرونا در "نگاه یک" تدارک شبکه یک برای روزمیلاد حضرت علی ع تدارک شبکه یک برای آخر هفته روایتی از جوانی که ۲ کودک بیمار را به فرزندخواندگی قبول کرد تولیدکننده دوربین های مداربسته در جشنواره کارآفرینی "ساحل امن"  در سایه ارتش نیرومند کارآفرینی با مواد بازیافتی در صنعت مبلمان افشای "نقشه گنج" روستای حاجی آباد در خراسان رضوی آیا خوردن قرص لاغری در کنار رژیم و ورزش توصیه می شود؟ فراخوان سخنگوی سازمان انتقال خون برای اهدای خون معلم ها به رقابت آشپزی می پردازند میزبانی "نگاه یک" از معاون وزیر امور خارجه حراجی مبارک و خودکاری پربرکت پخش " سوم حوت " در سالگرد کودتای انگلیسی در ایران +تیزر ارزآوری برای کشور با کشاورزی موفق روایت کودتایی تاریخی در مستند "آتش در سپیده دم" پزشکی با دغدغه های متفاوت به "فرمول یک" می آید جشنواره کارآفرینی با حضور 2 تولید کننده برتر در شبکه یک دیابت یکی از عوارض ابتلا به کرونا است پخش زنده سخنرانی رهبرانقلاب در سالروز قیام ۲۹ بهمن تبریز+تیزر پخش سریال "دودکش" از شبکه یک نگرانی ازموج چهارم کرونا در کشور مراسم الحاق قایق های تندرو و پهبادهای نظامی  به نیروی دریایی سپاه در شبکه یک قاضی که حکم بازداشت خود را صادر کرد مهمان "فرمول یک" امشب تماشاگر آخرین قسمت سریال "روزهای ابدی" باشید روستای بوژان مقصد امروز "نقشه گنج" مستند "قرص ماه" روایتگر زندگی شهید داروساز روی آنتن شبکه یک روایت زندگی شهید مدافع حرم در مستند "زمین می لرزد" وضعیت کرونای انگلیسی در کشور چگونه است ؟ آخرین وضعیت کرونا در کشور از زبان قائم مقام وزیر بهداشت اهمیت ماه رجب چیست؟ روایت خروج انگلیس از اتحادیه اروپا در مستند "برگزیت" پخش سخنرانی تاریخی آیت الله خامنه ای امشب از شبکه یک نماینده مجلس  دستاوردهای انقلاب اسلامی را برشمرد سریال جدید شبکه یک سیما را بهتر بشناسید + تیزر چرا واکسن روسی خریدیم؟ "نقشه گنج" روستای علی آباد چهل گزی یزد در شبکه یک راز زندگی شرافتمندانه پای صحبت های سازنده شبیه ترین تندیس "سردار شهید سلیمانی" در فرمول یک معرفی بخشی از مهمترین دستاوردهای نانو دارو تشریح دستاوردهای صنعت برق و نیرو در برنامه امشب "پایش" وقتی علم؛ ثروت را به همراه می آورد

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها