تعداد بازدید:89
تاریخ انتشار:1398/9/11

پخش مستند" چه خوب شد که به دنیا آمدید" از شبکه یک

مستند" چه خوب شد که به دنیا آمدید" با موضوع زندگی نامه و آثار علمی استاد سید فتح الله مجتبایی از اساتید ادیان وعرفان اسلامی و شرقی پخش می شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه یک، در این مستد که امشب پخش می شود، با زندگی و آثار علمی و فرهنگی استاد سید فتح الله مجتبایی ، حکیم ،دین پژوه  و استاد یگانه تاریخ ادیان شرقی آشنا می شویم.
فتح‌الله مجتبایی در سال ۱۳۰۶ در تهران به دنیا آمد. مقدمات ادبیات و علوم رسمی را در فراهان اراک فرا گرفت. در سال ۱۳۳۲ از دانشکده ادبیات دانشگاه تهران و دانشسرای عالی درجه لیسانس گرفت، در سال ۱۳۳۹ از طرف وزارت فرهنگ برای آشنایی با روشهای جدید تألیف کتابهای درسی به خارج از کشور اعزام شد.وی درجه دکتری تاریخ ادیان و فلسفه شرق را از دانشگاه هاروارد آمریکا در سال ۱۳۵۰ دریافت کرد.وی هم‌اکنون عضو هیأت علمی بنیاد دایره المعارف بزرگ اسلامی و همچنین عضو پیوسته فرهنگستان زبان و ادب فارسی است.از دکتر فتح‌الله مجتبایی تاکنون بیش از ۲۰۰ عنوان کتاب، مقاله و شعر و نقد کتاب به صورت تألیف، ترجمه و تصحیح به زبان‌های فارسی و انگلیسی در ایران و خارج از ایران منتشر شده‌ است.
مستند" چه خوب شد که به دنیا آمدید" از سری مستندهای مجموعه حکایت دل است که به تهیه کنندگی علیرضا حسینی و کارگردانی بیژن شکرریزساخته شده است. 
حکایت دل در قالب ۲۰ قسمت مستند از زندگینامه، پرتره علمی و حرفه‌ای اساتید فاخر و مشاهیر معاصر کشور، ساخته شده است که دوشنبه ها  ساعت 23 از شبکه یک پخش می شود.

نمایش همه نظرات
  • تلفن گویا: تهران ۲۷۸۶۱۰۰۰
  • مکاتبات الکترونیکی: sima1@irib.ir
  • شماره پیامک: 300001
  • آدرس: خیابان ولیعصر (عج)، خیابان جام جم، ساختمان سیما، شبکه یک سیما