تعداد بازدید:609
تاریخ انتشار:1398/7/21

"منِ او" ویژه‌ برنامه اربعین شبکه یک سیما شد+فیلم

"منِ او" از امشب 21 مهر تا شام اربعین به مدت هفت شب روی آنتن می رود.

به گزارش روابط عمومی شبکه یک،این ویژه برنامه به تهیه‌کنندگی حمید مراوندی، کارگردانی محمد هادی نعمت‌اللهی و با اجرای محمد دلاوری از امشب 21 مهر تا شام اربعین به مدت هفت شب ساعت 19:45 از استودیوی زنده بین‌الحرمین روی آنتن شبکه یک سیما خواهد رفت.
"منِ او" به سفارش بسیج سازمان صداو سیما و شبکه یک سیما است که به مناسبت فرارسیدن اربعین حسینی (ع) سفر خود را از هفته گذشته به سمت کربلای معلی از جنوب عراق و استان ناصریه آغاز کرده است؛ مسیری کمتر دیده شده که برای ایرانیان نیز جزو مناطق  شناخته نشده محسوب می‌شود.

"منِ او" به روایت محمد دلاوری است که در این برنامه نخستین سفر پیاده‌روی اربعین خود را تجربه کرده است. او در این برنامه که رویکردی اجتماعی، فرهنگی و بومی دارد با افراد مختلف از خانواده، کودک، مادر، زوار و خادمین ایرانی و عراقی در مسیر به گفتگو نشسته است. ویژه‌برنامه اربعین شبکه یک سیما از بطن مردم عراق شروع شده و گروه سازنده در موکب‌های مختلف اتراق کرده‌اند. از جمله نکات مهمی که به آن پرداخته شده است مباحث فرهنگی، دینی و رسوم عراق و ایران است؛ این برنامه سفرنامه مشخص و مدونی را از یک مسیر پیاده روی آغاز می‌کند و به نکات و وجوه مختلف می‌پردازد.

این برنامه علاوه برماهیت سفرنامه‌ای، در بخش استودیو دارای مهمانان مختلفی از سراسر دنیا و ایران خواهد بودکه نگاهی اجتماعی، فرهنگی و مذهبی به ماجرا دارند؛ شرح گفتگوهای برنامه در قالب آیین، رسوم و فرهنگ عراق اتفاق می‌افتد.
"منِ او" هر شب حوالی ساعت 19:45 و به مدت 50 دقیقه پخش می‌شود.

نمایش همه نظرات
  • تلفن گویا: تهران ۲۷۸۶۱۰۰۰
  • مکاتبات الکترونیکی: sima1@irib.ir
  • شماره پیامک: 300001
  • آدرس: خیابان ولیعصر (عج)، خیابان جام جم، ساختمان سیما، شبکه یک سیما