تعداد بازدید:157
تاریخ انتشار:1399/8/28

دفاعی تمام قد از سرزمین با اقوامی همدل

مجموعه برنامه تلویزیونی "مهمات" این هفته نقش اقلیت های مذهبی در 8 سال دفاع مقدس  را در قالب 2 مستند جذاب به تصویر می کشد.

به گزارش روابط عمومی شبکه یک سیما، پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، اقلیت های دینی هم در حفظ و حراست دستاوردهای انقلاب اسلامی کوشش کردند وبا شروع جنگ تحمیلی اقلیت های دینی ایران(مسیحیان، کلیمیان و زرتشتیان) برای مشارکت در جنگ و کمک به برادران مسلمان و پاسداری از استقلال کشور شتافتند.
مجموعه برنامه تلویزیونی " مهمات" در هفدهمین قسمت از این برنامه، به موضوع نقش اقلیت های مذهبی در جنگ اختصاص دارد. در این برنامه در قالب 2 مستند، به معرفی برخی از شهدا که آمارشان به 231 شهید و بیش از 800 جانباز می رسد، پرداخته شده است. 
گفت و گو با سردار احمد کریمی از پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت و معرفی 10 روحانی شاخص دفاع مقدس از دیگر بخش های هفدهمین قسمت مجموعه تلویزیونی مهمات است که امروز ساعت 30 : 16 دقیقه از شبکه یک پخش می شود. 
مجموعه برنامه «مهمات» به کارگردانی سید احمد موسویان و سید صادق شهربانویی سعی دارد با شیوه ای نو و نگاهی تحلیلی دفاع مقدس مردم ایران را از جنبه های سیاسی، اقتصادی  و فرهنگی به نسل چهارم انقلاب معرفی کند. 
این برنامه که با اجرای صمدی، زین العابدین، تقی پور، شهبازی و سید هادی موسوی تقدیم بینندگان می شود دارای بخش های متعددی است که بررسی عملیات های مهم، روایت مهمان، معرفی ، شهدای خاص ، پدیدار شناسی فرهنگی، قصه خوانی ،ناشنیده ها، تصاویری از پشت جبهه و تاپ 10 از جمله این بخش ها است.
مجموعه برنامه مهمات کاری از گروه تلویزیونی بسیج صداوسیماست  که  در 26 قسمت 55 دقیقه ای ساخته شده است و چهارشنبه ها از شبکه یک پخش می شود.

نمایش همه نظرات
  • تلفن گویا: تهران ۲۷۸۶۱۰۰۰
  • مکاتبات الکترونیکی: sima1@irib.ir
  • شماره پیامک: 300001
  • آدرس: خیابان ولیعصر (عج)، خیابان جام جم، ساختمان سیما، شبکه یک سیما