تعداد بازدید:362
تاریخ انتشار:1399/3/10

پخش مستند" کمین کفتار" از شبکه یک

مستند کمین کفتار با موضوع روایت ترور حاج عماد مغنیه از زبان شخصیت های برجسته ای همچون سید حسن نصرالله از شبکه یک پخش می شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه یک، در این مستند که توسط دفتر نمایندگی صداوسیما در لبنان تهیه شده است ضمن بررسی رابطه نظامی و عاطفی شهید سردار سلیمانی و شهید عماد مغنیه، تاثیر این 2 فرمانده بزرگ  در اعتلای جبهه مقاومت و نقش رژیم صهیونیستی در ترور آنها  به نمایش گذاشته شده است.
در مستند سی دقیقه ای "کمین کفتار" که امروز ساعت 20 : 18 دقیقه پخش می شود، علاوه بر ماجرای ترور حاج عماد مغنیه به حوادثی چون جنگ داخلی لبنان، اشغال بخشی از این کشور توسط رژیم صهیونیستی، آزادسازی جنوب لبنان به دست مقاومت ، جنگ ۳۳ روزه،ظهور تروریست های تکفیری در سوریه و عراق و ترور شهید سلیمانی اشاره شده است. 
در این مستند علاوه بر پخش سخنان شخصیت های برجسته ای همچون «سیدحسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان، «سیدهاشم صفی الدین» رییس هیات اجرایی این حزب، و شیخ «مالک وهبی» از دوستان نزدیک حاج عماد مغنیه و سید حسن نصرالله، از اظهارات مسوولان بلند پایه آمریکایی و صهیونیستی  مانند ارتشبد «دیوید پترائوس» ، ژنرال چهارستاره و بالاترین مقام نظامی ارتش تروریست آمریکا و رییس پیشین سازمان سیا، درباره تاثیر سپهبد قاسم سلیمانی در سرعت گرفتن و بالا رفتن توانمندی های مقاومت در لبنان، سوریه و عراق استفاده شده است.
حاج عماد مغنیه شامگاه ۲۳ بهمن ماه ۱۳۸۶ در دمشق و توسط یک خودروی بمب گذاری شده به شهادت رسید.

نمایش همه نظرات
  • تلفن گویا: تهران ۲۷۸۶۱۰۰۰
  • مکاتبات الکترونیکی: sima1@irib.ir
  • شماره پیامک: 300001
  • آدرس: خیابان ولیعصر (عج)، خیابان جام جم، ساختمان سیما، شبکه یک سیما