تعداد بازدید:310
تاریخ انتشار:1398/12/21

سبقت شبکه یک؛ تعاملی ترین برنامه صدا وسیما

سی امین قسمت مسابقه "سبقت" امشب 21اسفند از شبکه یک سیما روی آنتن می رود .

به گزارش روابط عمومی شبکه یک، سی امین قسمت مسابقه سبقت امشب21 اسفند درحالی از شبکه یک روی آنتن می رودکه این مسابقه بعنوان اولین مسابقه‌ی زنده‌ی تلویزیونی، نکاتی جالب و قابل تاملی را درساختار تولید برنامه های سرگرمی و رقابتی در پیش گرفته است.

برای نخستین بار، دریک برنامه ی تلویزیونی، مخاطب می تواند اجزای دکور و ارقام مندرج بر تصویر را، بهنگام و برخط کنترل کند. به زبان ساده تر، واکنش مخاطب بلافاصله بر روند مسابقه تاثیر می گذارد. بیننده می تواند در لحظه صندلی ها را جابجا کند وتعیین کند که چه کسی به سوال پاسخ بدهد. در این مسابقه برای اولین بار از فناوری واقعیت افزوده و عناصر داینامیک و سه بعدی دریک برنامه ی زنده استفاده شده است. عناصر ثابت نیستند، شامل اعداد و ارقام و تصاویری هستند که در لحظه با واکنش مخاطب تغییر می کنند.

نکته دیگر اینکه برای اولین بار از دکور مکاترونیکی متحرک دریک برنامه ی تلویزیونی زنده استفاده شده است. همچنین داده ای که واکنش مخاطب به واسطه واکنش خلق می کند درکسری از ثانیه به سرور می رسد، آنالیز می شود، به استودیو می آید و بر سیستم واقعیت افزوده و دکور متحرک تاثیر می گذارد.

نمایش همه نظرات
  • تلفن گویا: تهران ۲۷۸۶۱۰۰۰
  • مکاتبات الکترونیکی: sima1@irib.ir
  • شماره پیامک: 300001
  • آدرس: خیابان ولیعصر (عج)، خیابان جام جم، ساختمان سیما، شبکه یک سیما